Sığortaçılar arasında keçirilən şahmat turnirinin final mərhələsi baş tutubUlu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə sığortaçılar arasında keçirilən şahmat turniri başa çatıb.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, ASA Tədris Mərkəzi və “Məmmədyarovlar Şahmat Məktəbi”nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində sığorta şirkətlərinin nümayəndələri arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümünə həsr olunmuş şahmat turniri təşkil olunub.
Dostluq və sağlam rəqabət şəraitində keçən turnirdə sığorta sektorunu təmsil edən iştirakçılar öz intellektual bacarıqlarını nümayiş etdiriblər. 9 mərhələdən ibarət olan yarışın yekununda qalib sığortaçılar diplom və qiymətli hədiyyələrlə təltif olunublar.
Qeyd edək ki, bu kimi birgə tədbirlərin keçirilməsində əsas məqsəd sığorta sektorunda fəaliyyət göstərən şirkətlər arasında mövcud əməkdaşlıq və kommunikasiyanın daha da gücləndirilməsi, həmçinin qeyri-formal münasibətlərin inkişafına töhfə verməkdir.
Gələcək dövrdə də sektor nümayəndələrinin iştirakı ilə müxtəlif istiqamətlər üzrə maarifləndirici və sosial tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

The chess tournament held among insurers on the occasion of the 103rd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev has come to an end.
Organized through the joint collaboration of the Azerbaijan Insurers Association, the AIA Training Center, and the "Mamedyarovs Chess School," the tournament brought together representatives from various insurance companies to honor the 103rd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev.
Conducted in an atmosphere of friendship and healthy competition, the tournament allowed participants representing the insurance sector to demonstrate their intellectual skills. At the conclusion of the 9-stage competition, the winning insurers were awarded diplomas and valuable gifts.
It should be noted that the primary objective of organizing such joint events is to further strengthen the existing cooperation and communication among companies operating within the insurance sector, as well as to contribute to the development of informal relations.
Moving forward, it is envisioned to continue implementing various educational and social events with the participation of sector representatives.