ASA "Beynəlxalq Maliyyə və Bankçılıq Sammiti"ndə iştirak edib
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının rəhbərliyi və ASA-ya üzv sığorta şirkətlərinin rəhbərliklərindən ibarət nümayəndə heyəti bu gün Bakıda keçirilən 10-cu “Beynəlxalq Maliyyə və Bankçılıq Sammiti 2026: Türk Dövlətlərinin Qlobal Maliyyə İnteqrasiyası” adlı beynəlxalq tədbirdə iştirak edib.
Sammit türkdilli ölkələrin və region dövlətlərinin maliyyə institutları arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, eləcə də onların qlobal maliyyə sisteminə inteqrasiyasının sürətləndirilməsi məqsədilə təşkil olunub.
Sammit çərçivəsində bankçılıq və maliyyə sahəsində 2026-cı ilin əsas qlobal tendensiyaları müzakirə olunub. Müzakirələrin əsas istiqamətləri sırasında maliyyə sistemlərinin inteqrasiyası, tənzimləyici mexanizmlərin uyğunlaşdırılması, ödəniş infrastrukturunun inkişafı, beynəlxalq tərəfdaşlıqların gücləndirilməsi və ortaq maliyyə strategiyalarının formalaşdırılması yer alır.

A delegation consisting of the management of the Azerbaijan Insurers Association (AIA) and the executives of AIA-member insurance companies attended the 10th international event titled "International Finance and Banking Summit 2026: Global Financial Integration of Turkic States," held today in Baku.
The summit was organized to expand cooperation among financial institutions of Turkic-speaking countries and regional states, as well as to accelerate their integration into the global financial system.
Key global trends of 2026 in the banking and finance sectors were discussed within the framework of the summit. The main areas of discussion included the integration of financial systems, harmonization of regulatory mechanisms, development of payment infrastructure, strengthening of international partnerships, and the formulation of shared financial strategies.