Sahibkarların sığortaya təşviqi məqsədilə yeni əməkdaşlıq quruldu
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının (ASA) İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevlə Azərbaycan-Türkiyə İş Adamları Birliyinin (ATİB) İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov arasında görüş keçirilib.
ASA-dan verilən məlumata görə, görüşdə ASA-nın İcraçı direktoru Elmar Mirsalayev Assosiasiya haqqında və sığorta sektorunda görülən işlər barədə geniş məlumat verdi. İcraçı direktor öz çıxışında sahibkarlıq subyektlərinin sığorta cəlb olunmasının iqtisadi dayanıqlıq üçün oynadığı əhəmiyyətli roluna toxundu.
ATİB-in İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov öz növbəsində sığorta sektorunda həyata keçirilən islahatları və müşahidə olunan bazar böyüməsini yüksək qiymətləndirdiyini bildirdi. Qeyd etdi ki, sahibkarların çoxçeşidli sığorta xidmətlərindən mütəmadi olaraq yararlanması ümumilikdə ölkə iqtisadiyyatının davamlı böyüməsinə təkan verən başlıca amildir.
Tərəflər, növbəti mərhələdə sahibkarlar arasında sığorta məlumatlılığının sistemli şəkildə təmin olunması və biznes subyektlərinin sığortaya əlçatanlığının artırılması yönündə razılığa gələrək birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzaladılar.

A new cooperation was established to encourage entrepreneurs to obtain insurance.
A meeting was held between the Executive Director of the Azerbaijan Insurers Association (AIA), Elmar Mirsalayev, and the Chairman of the Board of the Azerbaijan-Turkey Businessmen Union (ATIB), Mursel Rustamov.
According to information provided by AIA, during the meeting, Executive Director Elmar Mirsalayev gave detailed information about the Association and the work carried out in the insurance sector. In his speech, he emphasized the important role of involving business entities in insurance as a key factor for economic resilience.
In turn, the Chairman of the ATIB Board, Mursel Rustamov, highly appreciated the reforms being implemented in the insurance sector and the observed market growth. He noted that the regular use of diverse insurance services by entrepreneurs is a major factor contributing to the sustainable development of the country’s economy.
The parties agreed to jointly work on systematically increasing insurance awareness among entrepreneurs and improving access to insurance services for business entities, and signed a memorandum of cooperation.