Sahibkarların sığortaya təşviqi məqsədilə yeni əməkdaşlıq quruldu
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının (ASA) İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevlə Azərbaycan-Türkiyə İş Adamları Birliyinin (ATİB) İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov arasında görüş keçirilib.
ASA-dan verilən məlumata görə, görüşdə ASA-nın İcraçı direktoru Elmar Mirsalayev Assosiasiya haqqında və sığorta sektorunda görülən işlər barədə geniş məlumat verdi. İcraçı direktor öz çıxışında sahibkarlıq subyektlərinin sığorta cəlb olunmasının iqtisadi dayanıqlıq üçün oynadığı əhəmiyyətli roluna toxundu.
ATİB-in İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov öz növbəsində sığorta sektorunda həyata keçirilən islahatları və müşahidə olunan bazar böyüməsini yüksək qiymətləndirdiyini bildirdi. Qeyd etdi ki, sahibkarların çoxçeşidli sığorta xidmətlərindən mütəmadi olaraq yararlanması ümumilikdə ölkə iqtisadiyyatının davamlı böyüməsinə təkan verən başlıca amildir.
Tərəflər, növbəti mərhələdə sahibkarlar arasında sığorta məlumatlılığının sistemli şəkildə təmin olunması və biznes subyektlərinin sığortaya əlçatanlığının artırılması yönündə razılığa gələrək birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzaladılar.

В целях поощрения предпринимателей к страхованию было установлено новое сотрудничество.
Состоялась встреча между исполнительным директором Ассоциации Страховщиков Азербайджана (AСA) Эльмаром Мирсалаевым и председателем Правления Союза Азербайджано-Турецких Бизнесменов (ATIB) Мюрселем Рустамовым.
По информации, предоставленной AСA, на встрече исполнительный директор Эльмар Мирсалаев дал подробную информацию об Ассоциации и проделанной работе в страховом секторе. В своём выступлении он отметил важную роль привлечения предпринимательских субъектов к страхованию для обеспечения экономической устойчивости.
В свою очередь, председатель Правления ATIB Мюрсель Рустамов высоко оценил реформы, проводимые в страховом секторе, и наблюдаемый рост рынка. Он подчеркнул, что регулярное использование предпринимателями широкого спектра страховых услуг является одним из ключевых факторов, способствующих устойчивому росту экономики страны в целом.
Стороны договорились на следующем этапе обеспечить системное повышение осведомлённости предпринимателей о страховании и увеличить доступ бизнеса к страховым услугам, подписав меморандум о совместном сотрудничестве.